Za każdy uśmiech Twój.

Bywają dni kiedy naprawdę mam dość. Szarość! Pogoda dobija, facet złości, włosy się nie układają, a do tego metryka wskazuje coraz więcej lat. Znacie to? Dni które zwyczajnie dobijają... Ech.... Cóż poradzić, ciężkie czasy. Zastanawia mnie jedno. Po co nam te szarości? Cholera!!! Przecież mamy całą gamę kolorów i każdy z nich powinien mieć swoje zastosowanie w dniach codziennych? Co prawda szary to nie czarny, który najcześciej kojarzy nam się ze smutkiem, ale i tak jest ponury. Czarny bywa piękny ale nie każdy umie go nosić tak by wydobyć z niego clasę i elegancję. Mniejsza o kolory! Pogadamy o nich jutro☺️ No może nie jutro, tylko wtedy gdy poczuję większą ochotę aby coś o nich napisać. A zatem wróćmy do smutniejszych dni. Mam taki maleńki patent, który odrobine poprawi nasz nastrój tak by szarość zrobiła się bardziej przytulna. Chcesz usłyszeć co to? Dobra!    Uznam, że chcesz! ️Moim sposobem jest zwyczajny uśmiech do drugiego człowieka. Banalne prawda??? Niech będzie sobie banalne! Wychowaliśmy się na bajkach o księżniczkach i królewiczach a to były często banalne opowieści. Takie cukierkoooooowe. Nikomu to jednak nie przeszkadzało i pewnie do dziś, każdy ma swoją ulubioną historyjkę z dzieciństwa. O! I to jest odpowiedni moment, aby uśmiechnąć się na samą myśl o tym. Bajkowy cudowny świat.     Zrób to! Uśmiechnij się! Przecież to nie boli! 
Ok!
 Możesz zyskać zmarszczki mimiczne ale uwierz mi, zmarszczki są dużo lepsze niż złe samopoczucie! A teraz kiedy pierwszy etap masz już za sobą to czas na kolejny krok. Sprzedaj swój uśmiech innym!!! Głupie???  Wcale nie! Kiedy jest ci smutno czy właśnie szaro, rusz swoje cztery litery i wyjdź na zewnątrz. Zrób coś dla siebie i innych. Sprzedaj swój uśmiech każdej napotkanej osobie. Gwarantuję Ci, że wielu odpowie Ci właśnie tym samym a to w naturalny sposób poprawi Twój nastrój. Nie mówiąc o ludziach, którzy podobnie jak Ty mają szare dni i ucieszy ich fakt, że ktoś przypadkowy obdarował ich pięknym uśmiechem! Tak wiec nic nie tracisz! Możesz tylko zyskać! Oczywiście nie musisz szczerzyć się do każdej napotkanej przez Ciebie osoby. Niech to wypłynie naturalnie z głębi Twojej duszy, a wtedy sukces doda Ci skrzydeł! 
Zastosuj kiedyś terapię uśmiechu i zobacz jak działa. Powiem Ci jeszcze jedno o sobie. Bywam mistrzynią szarych dni, a jeden mały uśmiech potrafi zdziałać u mnie cuda więc........

Komentarze

 1. No widzisz aniołku ! Już lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bądz osobą, która zaraża swoim uśmiechem, radością i optymizmem wszystkich dookoła! ??????
  Plan na jutro? Zarazić nieznajomą osobę uśmiechem! ??
  Podejmujesz wyzwanie? ???? DOBREJ NOCY!

  OdpowiedzUsuń
 3. A nie jestem? Wyzwanie podejmuje !!! Dobranoc Aniu !

  OdpowiedzUsuń
 4. :)
  Uwielbiam szary kolor, rozjasniam go czerwienia labo rozem:)
  Ale juz sie nie doluje. Tyle piekna wokol..

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty